Поделиться:

Як зробити звичайну воду кориснішою

Вода - джерело життя на всій планеті, але, вживаючи її щодня, людина часто перестає усвідомлювати цінність цього простого ритуалу і намагається внести в нього щось нове: зробити воду смачнішою або ще більш корисною.

Вода з лимоном

Додавши у воду лимон, тим самим ми перетворюємо її в непоганий засіб для поліпшення травлення. Вода з лимоном пробуджує систему травлення, змушує її налаштуватися на активну роботу. Лимонну воду потрібно правильно готувати: остудіть кип'ячену воду до кімнатної температури, додайте в неї четвертинку лимона ( на 250 мл води) і перемішайте. Пити воду з лимоном потрібно з ранку, натщесерце, за півгодини до сніданку і всього один стакан з невеликою концентрацією лимонного соку. Таку воду випивають відразу після приготування, не зберігають в холодильнику і не готують про запас - це некорисно . Після склянки води з лимоном необхідно повноцінно поснідати. Пити воду з лимоном найкраще через соломинку, щоб контакт лимонного соку з зубами був мінімальним. Протипоказання: виразкова хвороба шлунку, гастрит, підвищена кислотність і інші проблеми з системою травлення.

Вода з медом

Вода з медом є хорошим способом поліпшити загальний стан організму, допомагає при лікуванні застуди, алергії і ряду захворювань. У цьому випадку вода зберігає всі ті корисні властивості, якими володіє натуральний мед. Однак з подібним напоєм варто бути обережним: мед - продукт калорійний, і якщо ви маєте зайву вагу, хворієте на цукровий діабет або є аллергиком, то від підсолодженої води краще відмовитися. Якщо протипоказань немає, однак пам'ятайт: цей напій не є замінником простої води і пити його варто не частіше одного разу на добу. І ще: не додавайте мед в дуже гарячу воду, оскільки це позбавить його всіх корисних властивостей.

Озонована вода

Озонування - це тільки метод очищення води, а не збагачення її чимось надкорисним. Життя озону у воді становить кілька хвилин, потім він перетворюється на звичайний кисень. А пити воду можна тільки через 5-10 хвилин після озонування, тобто ви просто будете вживати очищену воду. До озонування воду з природних джерел краще профільтрувати, адже вона може містити велику кількість домішок: швидше за все, воду доведеться профільтрувати ще й після озонування, адже речовини, які залишилися у воді, контактуючи з озоном, випадають в осад.Запам'ятайте: озонування - це не спосіб оздоровлення!

Кип'ятіння

Це популярний спосіб очищення води, але, на жаль, воно не захищає від деяких мікробів, важких металів, пестицидів та іншого. Тому для очищення води кип'ятіння її, на жаль, недостатньо. Крім того, на стінках чайника після кип'ятіння осідають корисні солі кальцію і магнію. Пити кип'ячену воду замість сирої не варто, адже кип'ятіння призводить до випадання в осад тих солей та мікроелементів , які в ідеалі надійшли б в людський організм. Пийте сиру воду, а якщо сумніваєтеся в її чистоті, - користуйтеся побутовими фільтрами.

Вода сама по собі є ідеальною рідиною. Ми можемо іноді покращувати її, трохи змінюючи смак, але напою, здатного перевершити її користь і вплив на людський організм, все ще не винайшли.

За матеріалами himprom.ua.