Поделиться:

Нітрати вбивають наш імунітет

Проблема забруднення поверхневих вод в Україні стоїть особливо гостро, тому що більше 80% населення країни п'ють воду з Дніпра, колодязів та свердловин. З великих полів у ріки змиваються пестициди, інсектициди, нафтопродукти та інші реагенти. Позбутися від забруднення не можна навіть у місті. Застарілі станції водоочистки не справляються зі зростаючим навантаженням, а очищена вода швидко втрачає свою чистоту - занадто довгий її шлях по зношеним, іржавим трубам.

Вважається, що колодязна вода краще водопровідної, тому що пісок і грунт очищають її природним чином. Але в справі водоочищення природний захист не такий вже і дієвий. Просочуючись крізь грунтовий шар, вода насичується нітратами та іншими сполуками азоту, які накопичуються в ній в результаті безконтрольного використання мінеральних і органічних добрив. Санітарно-епідеміологічна служба України з 2004 р. відзначає зростання нітратного забруднення грунтових вод, що може призводити до зниження імунітету організму, появі онкологічних та інфекційних захворювань.

При цьому фахівці відзначають, що позбутися від азоту та його сполук у побутових умовах практично неможливо. Тільки спеціальні фільтри зможуть убезпечити Вас від "прихованої загрози". Крім того, очищаючи колодязну воду, Ви можете позбутися від безлічі інших, не менш небезпечних елементів: важких металів, органічних сполук, бактерій і вірусів. Також, більшість грунтових вод мають високий вміст солей кальцію. Це жорстка вода з неприємним запахом і смаком, позбутися яких Вам допоможе сучасний, якісний водоочисник.

За матеріалами сайту http://ru.golos.ua/