Поделиться:

Чиста вода - турбота споживача?

Брудна вода переповнює єдиний у Києві колектор. Зношене обладнання водоочисних споруд може вийти з ладу в будь-яку хвилину. Навіть експерти «Київводоканалу» не виключають ймовірність аварій. Першим «дзвінком» стала надзвичайна подія на Дніпрі, коли комунальники Вишгорода зливали воду з переповненого озера прямо в річку поблизу Києва. Більше доби в міський водозабір надходила вода, що невідповідала бактеріологічним нормам.

Інша небезпека загрожує місту з боку Бортницької станції аерації. Через дощі рівень стічних вод у її колекторі досяг критичного значення. Застаріле обладнання не справляється з таким потоком. При самому несприятливому збігу обставин нечистоти хлинуть в зону міського водозабору.

Щоб уникнути масових епідемій, «Київводоканал» активно хлорує воду, але ця речовина є небезпечною. При тривалому вживанні хлорованої води зростає ризик онкологічних захворювань, можуть виникнути проблеми з нирками. Тому фахівці радять дуже обережно ставитися до води з-під крана, обов'язково очищаючи її. Надійний фільтр потрібний не тільки для захисту від хлору, але і для підстраховки підчас аварійних викидах на водопроводі.

Источник: Ukrgazeta.com

Правый сайдбар - Новости